تین کلاینت

گیرنده های دیجیتال

حافظه

کامپیوترهای ویژه


تین کلاینت

تین کلاینت (Thin Client) در واقع کامپیوتری در ابعاد کوچک ، با مصرف انرژی به مراتب پایینتر از کامپیوتر های شخصی ، بدون قطعات مکانیکی که علت عمده خرابی کامپیوتر است،می باشد و عموما با سیستم عاملهای طراحی شده خاص متناسب با نوع  کار مورد نظر کاربر و با امنیت اطلاعات بسیار بالا است که در شبکه های امروزی به علت محاسنی که دارد جایگزین کامپیوترهای شخصی می شود.

کامپیوترهای ویژه

کامپیوترها ویژه در واقع کامپیوترهایی با سخت افزار و نرم افزار اعم از سیستم عامل و نرم افزارهای کاربردی خاص متناسب با نیاز کاربر می باشد که برای محیطهای متنوع و خاص طراحی و پیاده سازی شده است. در این زمینه شرکت سیماوا ارائه دهنده طیف وسیعی از محصولات نظیر نوت بوک، تین کلاینتهای تطابق یافته با نیازهای مشتریان ، کامپیوترهای مخصوص اتومبیل ، Handheld و Tablet Pc می باشد.

حافظه

حافظه با هدف ذخيره سازی اطلاعات دائم یا موقت در کامپيوتر استفاده می‌گردد و دارای انواع متفاوتی است. حافظه های دائم عموما محل نصب سیستم عامل و نگهداری طولانی مدت اطلاعات می باشد  وبرخلاف حافظه های موقت اطلاعات آن با قطع برق از بین نمی رود و حافظه های موقت معمولا محلی جهت پردازش اطلاعات و عملیات پردازنده دستگاه است. شرکت سیمآوا ارائه دهنده برخی از برندهای برتر در این زمینه می باشد.